Karbondiaoksit Anjiyosu, Böbrek Yetmezliği ve Alerji Hastalarına Avantaj Sağlıyor

Kalp ve damar hastalıkları dikkatli takip edilmesi gereken hastalıklardan bir tanesidir. Erken teşhisi ve tedavi yöntemleri aksatılmadan uygulanması gereken önemli bir hastalık olan kalp ve damar hastalıkları, anjiyografi sayesinde ortaya çıkar. Fakat bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar ve böbrek hastalıkları mevcut bulunuyor. Anjiyografi olacak kişilerde en çok karşılaşılan alerjik reaksiyonlar ve böbrek yetmezliği artık engel değil. Karbondioksit anjiyosu sayesinde böbrek yetmezliği olanlar ve alerjisi olanlar artık geç kalmadan tedavi olabiliyor. Nasıl mı? Yazımızın devamını okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Konstant Maddenin Oluşturduğu Alerjik Reaksiyon Ortadan Kalkıyor
Kalp ve damar hastalıkları teşhisinde anjiyografi oldukça önemli bir aşama diyebiliriz. Damarların görünmesini sağlayan konstant, bazı kişilerde alerjik sorunlara neden oluyor.

Böbrek hastaları ve alerjisi olanlar anjiyografi için ne yazık ki geç kalabiliyor. Alerjik sorunu olanlarda %5 oranında konstant etkilerken, astımı olanları %10 oranında da etkilemektedir. Aynı zamanda böbrek hastalıklarına neden olabilen bu madde ne yazık ki tedavinin geç kalmasına neden olabiliyordu.
Artık karbondioksit anjiyografisi uygulanarak kanstant’ın oluşturduğu yan etkileri ortadan kaldırıyor. Alerji, astım ve böbrek hastaları gönül rahatlığı ile tedavi olabiliyor.

Karbondioksit Anjiyosu İle Rahata Kavuşun
Alerjik reaksiyonlara sahip olanlar, böbrek yetmezliği ve astımı olanlar için oldukça avantaj sağlayan karbondioksit anjiyosu tedavi yöntemleri arasında çığır açtı. Reaksiyon yaratmayan karbondioksit, sadece gaz olduğu için herhangi bir alerjik sorun ile karşılaşılmıyor. Kan içerisinde hemen dağılarak hava yoluyla da çıkış yapmaktadır.
Karbondioksit Anjiyosundan Kimler Yararlanabilir?
Konvansiyonel anjiyo uygulaması yapılamayan böbrek hastalığı ve böbrek yetmezliği olan kişiler.
Böbrek nakli yapılmış, anjiyo olması gereken kişilerde.
Şeker hastaları ve böbrek hastalıkları olan kişilerde
Konstant maddesine herhangi bir alerjik reaksiyon oluşan kişilerde
Kişide alerjik astım var veya geçmişinde olan kişilere
Karbondioksit anjiyosu yapılabilir. Bu sayede kalp ve damar hastalıkları ortaya çıkarak erken tedavi yöntemine başlanmış olur. Kısa sürede anjiyo uygulaması yapılarak yine diğer anjiyo gibi tedavi süreci oldukça dikkat edilmesi gerekir. Sizin de özel rahatsızlıklarınız varsa doktorunuza danışabilirsiniz.